Сучасна стилізація фольклору

Стилізований фольклорвідтворення національного стилю композиторами і музикантами у народній манері виконання із внесенням певних змін і використання сучасних обробок та сучасного аранжування музичних творів.



Розповідь про музичний фольклор.
 Народна музика, або музичний фольклор — це вокальна, інструментальна, вокально-інструментальна та музично-танцювальна творчість народу, шо ґрунтується на історичних традиціях.
Народна музика створюється і передається в усній формі.
Для неї характерні різноманітність жанрів та форм, багатство ладотональних систем : ритміки тощо.
Виконавці фольклору — акини, ашуги, гуслярі, кобзарі, кюйші, леутари, менестрелі, скоморохи, шпільмани та інші, які змінюють і удосконалюють форму музичного твору. Завдяки композиторам відбувається стилізація фольклору.

Майже в усіх країнах світу щороку проходять фестивалі та конкурси стилізованого фольклору і талановитих фольклористів. Наприклад, у місті Кагул на с ЕОН Молдови проходять відомі фольклорні фестивалі («Нуферул Альб» і «Бобочелул») та музичний фестиваль «Обличчя друзів ». З 1993 року це місто є членом Міжнародної федерації фольклорних фестивалів.
У наш час в У країні поширеним явищем стала поява багатьох музичних груп, які працюють у напрямку національної стилізації: танцювальні гурти, естрадні фольклорні групи, солісти та цілі фольклорні колективи.

Фольклор
Література                                                                                                      Театр

                                     Музика                                   Танець і 

хореографія 



 Народна творчістьце історична основа усієї світової художньої культури, джерело національних художніх традицій.
Цікаво знати, що фольклор — народна творчість — це творча художня діяльність народу, що виявляється в усній поезії, музиці та інших видах мистецтва.


Знайомство з творчістю композитора Є. Станковича.
Євген Федорович Станкович — сучасний український композитор, автор вокальних, симфонічних, камерних і оркестрових творів, фольк-опери «Коли цвіте папороть», балетів «Ольга», «Майська ніч», «Ніч перед Різдвом», «Вікінги» та музики до художніх і документальних кінофільмів, серіалів, мультфільмів, театральних вистав.
Результат пошуку зображень за запитом "свято івана купала"«Коли цвіте папороть» — фольк-опера Є. Станковича в трьох актах. Вона написана у середині 1970-х років, а вперше прозвучала в концертному виконанні 2011 року. Літературною основою опери стали твори М. Гоголя, національний фольклор, героїчний епос і народні обряди України. В опері відтворено традиції святкування народного свята Івана Купала.





                  


Немає коментарів:

Дописати коментар